بررسی خواص میوه خشک برای کودکان

بررسی خواص میوه خشک برای کودکان :

 مادران می توانند از حدودا 6 ماهگی به بعد در برنامه غذایی کودک دلبندشان، میوه خشک را قرار دهند. برای این منظور می توانید میوه های خشک را به قطعات کوچک خرد کنید و به کودک بدهید. میوه های خشک فواید زیادی برای کودکان دارند. در ادامه به معرفی برخی از خواص میوه خشک برای کودکان خواهیم پرداخت.

معرفی برخی از خواص میوه خشک برای کودکان :

انرژی زا : یکی از مهم ترین خواص میوه خشک برای کودکان، کالری و انرژی زا بودن آن می باشد. کودکان مدام در حال فعالیت هستند، از این رو به مواد غذایی مغذی نیاز دارند. میوه های خشک به عنوان منبع غنی و کامل برای تامین انرژی مورد نیاز کودکان شناخته می شوند.

میوه مخلوط خشک

حفظ سلامت استخوان و چشم ها : میوه های خشک سرشار از کلسیم و ویتامین B هستند. از دیگر خواص میوه خشک برای کودکان می توان به حفظ سلامت استخوان و چشم ها اشاره کرد.

پیشگیری از کم خونی : پزشکان تغذیه معتقدند برخی از کودکان که تنها از شیر مادر و یا شیر خشک تغذیه می کنند ممکن است در معرض کم خونی و فقر آهن قرار گیرند. از این رو با گنجاندن میوه های خشک در برنامه غذایی کودکان می توانید تا حد خوبی از بروز کم خونی در کودکان جلوگیری نمایید. چرا که میوه های خشک حاوی آهن بوده و در پیشگیری از کم خونی در کودکان نقش مهمی خواهند داشت. هم چنین میوه های خشک می توانند در تنظیم میزان هموگلوبین خون نقش مهمی ایفا کنند.

درمان یبوست : از دیگر خواص میوه خشک برای کودکان، درمان یبوست به شمار می رود. برای کودکانی که دچار یبوست هستند، میوه خشک یکی از بهترین گزینه ها است. زیرا میوه های خشک مقدار زیادی فیبر دارند که می توانند در درمان یبوست مفید باشند. برای مثال آلو خشک یک راه حل خانگی برای درمان یبوست در کودکان و نوزادان محسوب می شود. چرا که آلو خشک حاوی فیبر بوده و حرکت مواد غذایی در روده را سهل و آسان می کند. برخی از میوه های خشک سرشار از پروبیوتیک ( باکتری های خوب ) هستند و به همین سبب فرآیند هضم غذا در کودکان تسریع و بهبود می بخشد.

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
خرید عمده میوه خشک در تهران
نوشتهٔ بعدی
هر آنچه درباره خواص میوه خشک در بارداری باید بدانید!

خرید ادویه جات و سبزی خشک بالسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

ارتباط آنلاین

واتس اپ