صادرات انجیر خشک استهبان

صادرات انجیر خشک استهبان

صادرات انجیر خشک استهبان

صادرات:

صادرات با توجه به قیمت روز افزون دلار در کشور به یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد تبدیل شده است، اگرچه مبادلات مالی با سختی انجام می‌شود ولی بازهم یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد است،

صادرات انجیر خشک:

انجیر خشک استهبان تفاوت فراوانی با انجیرهای خشک شده دیگر در جهان دارد، این انجیر خشک به صورت میوه نهایی یک درخت بوده و به صورت مجزا خشک نمی‌‎شود و نکتۀ شگفت انگیز دیگر آن این است که فقط در ایران و استهبان شیراز روییده می‌شود. این انجیر به دلیل خواص فراوان و محدودیت‌هایی که در رویش دارد به صورت یک کالای کاملا ایرانی در جهان شناخته شده و به بسیاری از کشور‌های جهان صادر می‌شود.

انواع انجیر خشک صادراتی:

انجیر خشک صادراتی را می‌توان به چهار دسته زیر تقسیم بندی نمود:

انجیر خشک 101 پرک

انجیر خشک AAAS

انجیر خشک AAS

انجیرخشک AS

انجیر B

که برای صادرات از انجیر B استفاده نمی‌شود.

بر اساس ترتیب بالا هر چه به پایین حرکت می کنیم انجیر‌ها از نظر ابعاد کوچکتر، از نظر رنگ تیره تر و میزان باز بودن دهانۀ آنها نیز کمتر می‌شود.

انجیرهای 101 پرک  در کل انجیرهای بهتری نسبت به سایر انجیرها هستند ولی برای صادرات ممکن است از انجیرهای دیگر نیز با توجه به قیمت مناسب‌تر استفاده شود.

انجیر نوع B  با توجه به رنگ متفاوت آن خیلی توصیه نمی‌شود و ترجحیا برای صادرات انواع انجیر AS مناسب تر است.

صادرات انجیر خشک استهبان:

با توجه به بازار خرید و فروش انجیر که در تیر و مرداد ماه داغ‌تر است، معمولاً بهتر است که این محصول در این ماه‌ها خریداری شود. شرکت بالسی با سال‌ها تجربه در زمینه انجیر خشک توانسته به یکی از مراجع این محصول برای صادرات تبدیل شود و ضمن تهیه محصول با بهترین کیفیت با قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر رقبا بتواند محصولاتش را عرضه کند.

 

, , ,
نوشتهٔ پیشین
خواص دمنوش بهار نارنج و گل محمدی
نوشتهٔ بعدی
لقمه ماکارانی با پنیر چدار

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

ارتباط آنلاین

واتس اپ