منو

طبع انجیر

1397/03/08

 

انجیر دارای طبیعت گرم می‌باشد. مصرف این میوه به دلیل آهن موجود در آن جهت تقویت قوای جنسی بسیار مفید واقع شده است. از انجیر می‌توانید به صورت پخته و خام برای مربا و کمپوت استفاده کنید و به صورت خشک در سبد خشکبار استفاده می‌شود. به علت وجود فیبر در انجیر خشک این میوه‌ی خشک برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند بسیار مفید است.طبق تحقیقات انجام شده مصرف انجیر برای خوش بو شدن دهان و از بین رفتن بوی بد دهان بسیار تاثیرگذار است. انجیر با وجود فیبر بسیارش موجب پاکسازی کامل روده می‌شود.

انجیر
فواید انجیر:

همچنین انجیر سرشار از مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم و فسفر است.

خواص انجیر:

انجیر خشک همراه با بادام و پسته، افزاینده قدرت تعقل و مقوی بدن‌های ضعیف است.

لاغر کننده

به علت وجود فیبر در انجیر خشک این میوه‌ی خشک برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند بسیار مفید است. مصرف فیبر غذایی ارتباط معکوسی با وزن و درصد چربی بدن دارد. البته لازم است بدانید انجیر کالری بالایی نیز دارد و می‌تواند موجب افزایش وزن جزئی شود. به همین دلیل بهتر است در مصرف آن زیاده روی ننمایید. مصرف چند عدد انجیر برای دریافت مواد مغذی آن کافی است.

مفید برای سلامت دهان و دندان

جوشانده انجیر خشک با شیر اکسیری مفید برای سلامت دهان و دندان است. این جوشانده برای گلودردهای چرکی، آن‍‍ژین‌ها، عفونت و زخم‌های داخل دهان بسیار مناسب است. برای تاثیرگذاری باید روزی سه فنجان از این جوشانده را میل کنید.

مفید برای بیماری‌های قلب و عروق

انجیر حاوی نوعی آنتی اکسیدان به نام فنول است که با از بین بردن رادیکال‌های آزاد، از ریسک بیماری‌های قلبی و سرطان جلوگیری می‌کند. علاوه براین انجیر منبع خوبی از پتاسیم است که به کنترل فشار خون کمک می‌کند. کمبود پتاسیم به خصوص زمانی که با افزایش مصرف سدیم در نمک مصرفی همراه باشد، می تواند منجر به فشار خون بالا شود.

 

اولین دیدگاه را ثبت کنید

متن دیدگاه*

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

بازدید های اخیر
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
صنایع غذایی بالسی
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

صنایع غذایی بالسی