پاستیل خانگی را چگونه درست کنیم!؟

1397/10/30

آیا می‌دانید با ترکیب چند ماده ساده می‌توانید پاستیل خانگی درست کنید؟
ما امروز طرز تهیه پاستیل خانگی را به دو روش نشانتان می‌دهیم تا شما بتوانید با سادگی هرچه تمام پاستیل خانگی خوشمزه‌ای را تدارک ببینید. احتمالا با مشاهده دو روش پیشنهادی به این نتیجه خواهید رسید که درست کردن پاستیل در منزل چندان هم دشوار نیست. با بالسی همراه باشید.

پاستیل با ژله، پاستیل با آبمیوه

 • طرز تهیه پاستیل خانگی
اگرچه پیش‌تر درست کردن پاستیل در منزل یکی از چالش برانگیزترین امور آشپزی محسوب می‌شد اما در حال حاضر به شیرین‌ترین کار روزمره تبدیل شده است. با یادگیری اصول درست کردن پاستیل دیگر لازم نیست هزینه زیادی را صرف خرید پاستیل صنعتی کنید. بنابراین، پولتان را در جیبتان بگذارید و با دو دستورالعمل فوق طرز تهیه پاستیل خانگی را یاد بگیرید!
دو دوتا چهارتای ساده نشان می‌دهد، تنها وسیله موردنیازتان یک قالب برای فرم‌دهی پاستیل است! درست کردن پاستیل در خانه یکی از سرگرمی‌های خوشمزه با کودکان هم به شمار می‌رود. شما می‌توانید این پاستیل‌های خوشگل و جذاب را به کمک کودکانتان درست کنید و آن‌ها به داشتن خلاقیت بیشتر تشویق کنید.
 • شیوه‌های طرز تهیه پاستیل خانگی

به طور کلی دو راه برای درست کردن پاستیل در منزل وجود دارد. شما می‌توانید بسته به مواد لازم و یا ذائقه خودتان و یا فرزندانتان آن‌ها را مهیا کنید.
 1. طرز تهیه پاستیل با ژله
 2. طرز تهیه پاستیل با آبمیوه
چگونه با ژله پاستیل خانگی درست کنیم؟
طرز تهیه پاستیل با ژله اصلا سخت نیست. شما برای تهیه نمودن پاستیل خانگی با ژله به یک بسته ژله و کمی ژلاتین نیاز دارید. از آنجا که در این روش از ژله استفاده می‌کنید، بنابراین نگران میزان شیرین شدن پاستیل نخواهید شد.
طبق نظرسنجی‌ها، بچه‌ها به این نوع پاستیل خانگی بیشتر علاقه مند هستند. چون این پاستیل‌ها شیرین‌تر از پاستیل میوه‌ای به نظر می‌رسند!
حتی ما به عنوان بزرگسالان مجذوب رنگ‌های شاد و شفاف پاستیل خانگی ژله‌ای می‌شویم. بنابراین، اگر در خانه ژله‌های اضافی دارید دست به کار شوید تا با آن‌ها پاستیل خانگی درست کنید!

مواد لازم برای طرز تهیه پاستیل با ژله

 • 1 بسته ژله
 • 1 قاشق غذاخوری ژلاتین
 • 2/1 فنجان آب
 • قالب
دستورالعمل طرز تهیه پاستیل با ژله
 1. 2/1 فنجان آب را در یک قابلمه روی شعله کم بریزید.
 2. سپس 1 بسته ژله را به آن اضافه کنید.
 3. پس از آن 1 قاشق غذاخوری ژلاتین را به محتویات اضافه کنید.
 4. این مخلوط را خوب به هم بزنید تا حل شود.
 5. باید اجازه بدهید مخلوط خنک شود.
 6. با استفاده از قطره چکان کمی از محتویات را در قالب بریزید.
 7. قالب را تا 30 دقیقه در یخچال بگذارید.
نکته: هنگام چکانیدن محتویات در قالب، حواستان باشد در قطره چکان حباب ایجاد نشود! البته اگر حباب هم ایجاد شد، مشکلی نیست اما این حباب‌ها به مرور زمان پاستیل شما را سفت‌تر و یا اصطلاحا سنگی‌تر می‌کنند.
طرز تهیه پاستیل با آبمیوه
ما پاستیل‌های خانگی زیادی را با آبمیوه آزمایش کردیم. در هرکدام از آن‌ها یک نوع شیرین‌کننده به کار بردیم که از میان آن‌ها عسل بهترین طعم‌دهنده بود. البته ما شکر را در پاستیل میوه‌ای آزمایش نکردیم. زیرا تمایل داشتیم از شیرین‌کننده طبیعی استفاده کنیم.
نکته: اگر تمایل دارید برای درست کردن پاستیل میوه‌ای از شکر استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم آب میوه‌های منزلتان را بگیرید و از آن در تهیه پاستیل خانگی بهره ببرید.
دیگر شیرین‌کننده‌ها
شما می‌توانید به جای شکر یا عسل از شیرین‌کننده استویا استفاده کنید. البته ما نوع مایع آن را استفاده کردیم و نوع پودری آن چندان نتیجه‌بخش نبود. همچنین تلاش کردیم تا با آزمایش شربت آگاوه پاستیل خانگی خوشمزه‌ای تدارک ببینیم اما طعم آن مورد پسند همه نبود. در آخر، شربت افرا از میان تمام شیرین‌کننده‌های مایع بهتر بود.
پس از آزمایش شیرین‌کننده‌ها، ما همچنان طعم نه چندان قوی عسل را ترجیح می‌دهیم. برای تهیه پاستیل میوه‌ای هر نوع آبمیوه‌ای را می‌توان استفاده کرد اما شربت لیموناد و آبمیوه‌های سیب و کرن بری بهتر هستند.
مدت زمان موردنیاز برای تهیه پاستیل میوه‌ای
برای این نوع پاستیل خانگی باید حسابی انتظار بکشید و حسرت بخورید. مدت زمان موردنیاز برای نتیجه دادن پاستیل میوه‌ای حداقل 1 هفته می‌باشد. البته اگر تا پیش از آن خورده نشوند!
مواد لازم برای طرز تهیه پاستیل با آبمیوه
 • 2/1 فنجان آبمیوه
 • 1 قاشق غذاخوری عسل
 • 2 قاشق غذاخوری ژلاتین
 • قالب
دستورالعمل طرز تهیه پاستیل با آبمیوه
 1. 2/1 فنجان آبمیوه را در قابلمه روی شعله کم بریزید.
 2. سپس 1 قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید.
 3. پس از آن 2 قاشق غذاخوری ژلاتین را اضافه کنید.
 4. مخلوط را به هم بزنید تا خوب حل شود.
 5. اجازه بدهید تا محتویات خنک شود.
 6. سپس با استفاده از قطره چکان محتویات را در قالب بریزید.
 7. قالب را تا 30 دقیقه در یخچال بگذارید، خنک شود. اما برای جامد شدن آن باید حالا حالاها صبر کنید!

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.