منو

جایگزین زعفران در جوجه کباب | شعله زرد | زرشک پلو

1399/11/04

به جای زعفران از چی استفاده کنیم ؟ جایگزین زعفران در غذاهای مختلف چیه ؟ جایگزین زعفران در زرشک پلو با مرغ | جوجه کباب | شعله زرد

به جای زعفران از چی استفاده کنیم ؟

بجای زعفران از چی استفاده کنیم : گیاه گلرنگ میتواند جایگزین مناسبی برای زعفران باشد که رنگی کاملا شبیه به زعفران به غذا میدهد. اما این گیاه عطر زعفران  را ندارد. درصورتیکه بخواهید بو و عطر زعفران را نیز در غذاهای خود داشته باشید میتوانید این گیاه را با مقداری زعفران استفاده کنید.

این محصول به علت گیاهی بودن کاملا طبیعی است و برخلاف رنگ های غذایی نیازی نیست نگران عوارض استفاده از آن باشید .

خرید آنلاین پودر گیاه گلرنگ

جایگزین زعفران در غذاهای مختلف چیه ؟

شما میتوانید پودر گلرنگ را جایگزین زعفران در انواع غذاها کنید. از جمله غذاهایی که میتوانید بجای زعفران ، گیاه گلرنگ را بکار ببرید میتوان به جوجه کباب ، زرشک پلو ، شعله زرد ، کیک و حلوا اشاره کرد.

معرفی گیاه گلرنگ

گلرنگ (نام علمی: Carthamus tinctorius) بومی ایران است و در حال حاضر در بیشتر نقاط دنیا کشت می‌شود. این گیاه در مناطق مختلف ایران با اسامی مختلفی شناخته میشود، از جمله: کاچیره، کاجیره، کاجره، کازیره، کاپیسه، کاژیره، کاغله، کاغاله، کاخلی، قاقلی، هِچْک، مُعَصفَر، گُل عُصفُر، کافشه، قرطم، خِسک، خِسق. این گیاه در بعضی از استان‌های جنوبی مانند سیستان و بلوچستان هِچْک ودر کرمان گل خِشت نیز نامیده می‌شود .

گلرنگ، یکی از گیاهان دارویی بسیار مهم است که در آشپزی نیز کاربرد دارد و به آن زعفران تقلبی گفته میشود. از گیاه گلرنگ در صنعت رنگرزی نیز استفاده میشود. طبع گیاه گرم و خشک است. مهمترین خواص گلرنگ در درمان بیماری‌ها شامل خاصیت ضد التهاب، کمک به درمان ناباروری، افزایش اسپرم، کاهش کلسترول و تنظیم قاعدگی است.

 

بدون دیدگاه

اولین دیدگاه را ثبت کنید

متن دیدگاه*

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

بازدید های اخیر
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
صنایع غذایی بالسی
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

صنایع غذایی بالسی