ترشی چاقاله بادام

1397/04/12

 

ترشی چاقاله بادام

 خواص ترشی چاقاله بادام

 

چاقاله بادام میوه کال و نرسیده درخت بادام است. که جزو نوبرانه‌های خوشمزه بهار می‌باشد.
چاقاله بادام کلروفیل بالایی دارد و در بدن تولید منیزیم زیادی می‌کند. جالب است بدانید منیزیم برای رفع گرفتگی عضلات مناسب است پس خوردن چاقاله بادام نیز برای از بین بردن گرفتگی عضلات مفید است.
همچنین چاقاله بادام خواص ضد بیماری قلبی عروقی و کرسترول دارد. چاقاله بادام از معدود مواد غذایی است که دارای لیپوپروتئین کم‌چگالی یا کلسترول بد است به همین دلیل مصرف مداوم آن باعث کنترل کرسترول می‌شود.


توصیه می‌شود مقاله‌های زیر را نیز مطالعه فرمایید:


ترشی چاقاله بادام از آن دسته از ترشی‌های خوشمزه است که شما می‌توانید آن را تا زمستان نگه دارید و زمانی که چاغاله بادام هنوز به بازار نیامده میل کنید.

مواد مورد نیاز برای ترشی چاغاله بادام

چاقاله بادام: نیم کیلوگرم

سرکه: 2 پیمانه

نمک: یک قاشق چایخوری

سیر: ۴ حبه

ترخون تازه : دو شاخه

نعناع خشک بالسی : یک قاشق چایخوری

طرز تهیه ترشی چاقاله بادام

برای درست کردن ترشی چاقاله بادام شما به چاقاله‌های بدون پرز نیاز دارین پس یا چاقاله بی‌پرز تهیه کنید و یا باید پرز چاقاله‌ها را به صورت دستی از بین ببرید.
به این صورت که چاقاله‌های شسته شده را درون آبکش می‌ریزیم و با کمک دست آن‌ها را آنقدر به آبکش می‌سابیم تا تمام پرز‌ها از روی سطح چاقاله از بین برود.
سپس چاقاله‌های سبز و خوشمزه را درون یک شیشه تمیز می‌ریزیم و به آن نمک اضافه می‌کنیم. دقت کنید که اگر نمک کم بریزید چاقاله‌ها بعد از مدت کوتاهی نرم می‌شود. بعد از نمک  سیر‌ها را به چاقاله‌ها اضافه می‌کنیم و در مرحله آخر نعناع خشک و ساقه‌های ترخون را در لابه‌لای چاقاله‌ها قرار می‌دهیم و سرکه را بر روی تمام موادمان می‌ریزیم. پس از دو هفته ترشی شما آماده است نوش جان.

 

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.