میوه های عجیب

1397/03/22

در این مقاله شما را با میوه های عجیب در سراسر دنیا آشنا می‌کنیم. جالب است بدانید انجیر و اناز دو نوع میوه عجیب برای سایر کشور های دنیا شمارده می‌شوند.

 

رامبوتان:

میوه رامبوتان میوه بومی مالزی، اندونزی و تایلند است. رامبوتان در دو رنگ زرد و قرمز موجود می‌باشد. این میوه سر شار از ویتامین ث ، کلسیم، فیبر و آهن است.

 

میوه رامبوتان

لیچی:

میوه لیچی بومی هند، چین، آمریکا و تایوان می‌باشد. این میوه منبع غنی از ویتامین ث می‌باشد. لیچی حاوی مس میباشد که باعث تولید گولبول های قرمز است. این میوه برای استحکام استخوان ها مخصوصا در کودکان بسیار مفید است.

مانگوستین:

این میوه سرشار ازکلسیم، آهن  و ویتامین E و  B است. این میوه بومی کشورهای جنوب شرق آسیا می‌باشد. وجود گزانتون در مانگوستین باعث کاهش افسردگی و آرام بخش است.

مانگوستین

دراگون:

میوه اژدها منبع غنی از آنتی‌اکسیدان ها، ویتامین C، کاروتن و پروتئین می‌باشد. مصرف این میوه با رادیکال های آزاد مبارزه کرده و مانع از پیری زود رس می‌شود. این میوه به دلیل داشتن مقد ار زیادی آب همانند یک آبرسان طبیعی عمل می‌کند.

 

دراگون

سالاک:

سالاک یک میوه استوایی می‌باشد که مزه آن شیرین و کمی گس است. پتاسیم و پکتین موجود در سالاک باعث تقویت هوش و حافظه آدمی می‌شود. سالاک به دلیل داشتن مقدار زیادی ویتامین ث بسیار در درخشندگی و سلامت پوست و مو تاثیر گذار است.

سالاک

سیب آکی:

آکی میوه بومی غرب آفریقا می‌باشد. قسمت های خوردنی میوه آکی حتما باید قبل از مصرف پخته شود وگرنه به صورت سمی عمل کرده و مشکل ساز خواهد شد. گاهی به این میوه مغز گیاهی نیز می‌گویند.

 

سیب آکی

چری مویا:

نام دیگر  چری مویا، میوه اشرافی است. این میوه یک منبع غنی از ویتامین C ، کربوهیدرات، پتاسیم و فیبر می‌باشد. ویتامین ث موجود در این میوه به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک بسیاری می‌کند. چری مویا با وجود آنتی اکسیسدان هایی که دارد موجب پیشگیری از بروز سرطان نیز می‌شود.