منو

گل گاوزبان خواب آور است؟

1397/03/21

 

گل گاوزبان خواب‌آور است؟

گل گاوزبان یک گیاه کوهی خود رو است که به علت کاربردهای زیاد درمانی و خوراکی کشت صنعتی آن نیز رواج پیدا کرده است. این گیاه به دلیل وجود پتاسیم و کلسیم فعالیت سلول‌های عصبی را بهبود می‌بخشد و به همین دلیل موجب آرامش می‌شود. اگر به دلیل اضطراب ناشی از یک روز سخت کاری خواب راحتی در شب ندارید، مصرف دم کرده گل گاوزبان با ایجاد آرامش درونی موجب خواهد شد تا خواب راحت‌تری داشته باشید. یا اینکه اگر به هنگام تغییر فصل خواب راحت به چشمانتان نمی‌بینید دم کرده گل گاوزبان مصرف کنید. گل گاو زبان با اصلاح سیستم بدنی به شما کمک می‌کند تا این مشکل را برطرف کنید.


شما همچنین می‌توانید مقاله‎های زیرا مطالعه فرمایید:


 

اگر قصد مصرف گل گاوزبان را دارید دقت کنید تا این گیاه در شرایط مناسب و به دور از نور آفتاب نگهداری شده باشد. همچنین شما می‌توانید گیاه گل گاوزبان را در بهترین کیفیت و عطر از فروشگاه اینترنتی بالسی تهیه نمایید. و ما خود را متعهد می‌دانیم که در اسرع وقت ان را به دست شما برسانیم.

خواص و فواید

  • معمولاً افراد هنگام نوشیدن دمنوش گل گاوزبان مقداری آبلیمو به آن اضافه می‌کنند. اضافه کردن آبلیمو به این دمنوش آن را به رنگ ارغوانی در می‌آورد.
  • گل گاوزبان حاوی آلکالوئید است به همین دلیل مصرف این گیاه برای زنان باردار و کودکان توصیه نمی‌شود.
  • مصرف گل گاو زبان به تنهایی موجب اندکی افزایش فشار خون می‌شود. به همین دلیل بعضی آن را با اسطوخودوس و لیمو عمانی مخلوط می‌کنند تا کنترل فشار خون‌شان نیز به نحو احسن انجام پذیرد.
  • همچنین ترکیب دم ‌کرده گل گاو زبان با سنبل الطیب و لیمو عمانی نیز یک نوشیدنی نشاط آور و مقوی اعصاب است. به همین دلیل مصرف آن در مراسم ختم می‌تواند جایگزین مناسبی برای چای و قهوه باشد.
  • جالب است بدانید در بعضی فرهنگ‌های غذایی گل گاوزبان را به دلیل ارزش غذایی بالا در ویتامین C در سالاد نیز به کار می‌برند.

 

اولین دیدگاه را ثبت کنید

متن دیدگاه*

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

بازدید های اخیر
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
صنایع غذایی بالسی
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

صنایع غذایی بالسی