منو

تخمه هندوانه چاق می‌کند؟

1397/03/19

 

در این مطلب میخوانیم ؟:   کالری تخمه هندوانه ( تخم هندوانه ) | آیا تخمه هندوانه چاق کننده است ؟ | تخمه هندوانه چاق میکند؟ | ایا تخمه هندوانه باعث چاقی میشود

تخمۀ هندوانه چاق می‌کند؟ آیا تخمۀ هندوانه برای سلامتی مفید است؟ نظر طب سنتی در مورد تخمۀ هندوانه چیست؟

تخمۀ هندوانه یا تخمۀ محبوبی یک از آجیل‌هایی است که مصرفش در سال‌های اخیر رواج بیشتری پیدا کرده است. البته تخمه ژاپنی یا تخمه جابونی نیز تخم توعی هندوانه مخصوص است ولی طعم و شکل متفاوتی از تخمۀ هندوانه دارد. این آجیل نسبتاً تازه از راه رسیده؛ برای بسیاری از طرفدارانش مورد سوال بوده و هست. تخمۀ هندوانه کالری نسبتاً بالایی دارد ولی چربی اشباع آن بسیار پایین است و منبع خوبی برای چربی غیر اشباع (نوع مفیدی از چربی) محسوب می‌شود.

چربی اشباع نوع مضری از چربی است که در بافت‌های بدن نفوذ می‌کند و دفع نمی‌شود. از نظر طب سنتی نیز این تخمه یک آجیل مفید محسوب می‌شود که موجب دفع سموم بدن و رفع مشکلات مثانه می‌گردد.

 

کالری تخمه هندوانه

  • میزان کالری تخم هندوانه به ازای ۱۰۰ گرم تخمه هندوانه ۵۹۰ کیلو کالری انرژی

میزان پیاده روی برای سوزاندن انرژی این غذا = ۳ ساعت و ۲۸ دقیقه و ۱۴ ثانیه

  • میزان کالری به ازای هر ۱۰ عدد تخمه هندوانه ۵ کیلو کالری انرژی

میزان پیاده روی برای سوزاندن انرژی این غذا = ۱ دقیقه و ۴۶ ثانیه

 


شما همچنین می‌توانید مقاله‌های زیر را مطالعه فرمایید:


 

تخم تخمه هندوانه چاق کننده استآیا تخمه هندوانه چاق کننده است ؟ تخمه هندوانه چاق میکند؟

طبق بررسی‌های به عمل آمده در هر 5 عدد تخمه هندوانه 80 کیلو کالری وجود دارد که این مقدار معادل کالری یک کف دست نان سنگک است. این حقیقت گواه این است که مصرف زیاد تخمۀ هندوانه می‌تواند موجب چاقی شود، بنابر این اگر با اضافه وزن خود دچار مشکل هستید بهتر است این اجیل را با احتیاط و دقت بیشتری مصرف کنید. و اگر وزن بالایی ندارید نیازی به نگرانی نیست چرا که درصد اسیدهای چرب اشباع در آن پایین است و موجب جمع شدن چربی در بدن نمی‌شود و تناسب اندام شما را به هم نمی‌ریزد. از این رو می توان گفت تخمه هندوانه چاق کننده است و افرادی که  به دنبال لاغری هستند بهتر است از آن پرهیز کنند و افرادی که به دنبال چاق شدن هستند میتوانند روزانه مقداری از این محصول را مصرف کنند.

طعم‌دار کردن تخمه هندوانه

علاوه بر آنچه که در مورد کالری تخمه هندوانه گفته شد یکی از مواردی که در خرید تخمه هندوانه باید مورد توجه قرار بگیرد طعم آن است. تخمه هندوانۀ شور از سلامت کمتری برخوردار است که می‌توان طعم گلپر و آبلیمو را جایگزین آن کرد تا از مضرات مصرف نمک هم در امان بمانیم. البته اغلب تخمه‌های هندوانۀ موجود در بازار نیز طعم گلپر و آبلیمو دارند و برای طعم دار کردنشان از ریواس هم ستفاده می‌شود.

تخمۀ هندوانه پوست کنده

بعضی ترجیح می‌دهند تخمه را بدون هیچ دردسری و به صورت پوست کنده شده مصرف کنند. ولی پیشنهاد متخصصین تغذیه این است که حتماً تخمه را به صورت معمول استفاده کنید. پوست کردن تخمه علاوه بر اینکه لذت و تفریح خوبی محسوب می‌شود، کالری را با سرعت کمتری به بدن می‌رساند. بنابراین از چاقی بدن جلوگیری می‌کند. تخمه در پوست خواص خود را بیشتر حفظ می‌کند و از نظر بهداشتی مطمئن‌تر است.

اولین دیدگاه را ثبت کنید

متن دیدگاه*

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

بازدید های اخیر
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
صنایع غذایی بالسی
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

صنایع غذایی بالسی