منو

طبع و خواص گل سرخ محمدی خشک شده

1397/02/13

طبع گل سرخ محمدی-غنچه و پر

غنچه گل سرخ محمدی خشک شده از دیرباز مورد توجه ایرانیان بوده است و سال‌هاست که در کاشان مراسم گلابگیری برپا است، این گیاه به دلیل داشت انواع ویتامین‌ها و خاصیت‌های فراوان، برای بسیاری از امراض مفید بوده و در شکل های مختلف استفاده می‌شده است.
  طبع گیاه گل سرخ محمدی، معتدل تا کمی سرد و خشک بوده، درحالی‌که  طبع گرده گل سرخ گرم و خشک می‌باشد .
طبع گل محمدی

با توجه به حجم فروش  شرکت بالسی این غنچه‌ها معمولا در بازه‌های زمانی کوتاه تهیه می‌شوند. عطر گل سرخ محمدی بر اساس تجارب حداقل حدود ۱ سال ماندگاری داشته و عطر این محصول در چند ثانیه بعد از قرار گرفتن در یک لیوان چای اطراف را در بر ‌می‌گیرد و طعم آن اثری بسیار عالی در چای دارد.


توصیه می‌شود مقاله‌های زیر را نیز بخوانید.


گیاهان معطر-طبع گل محمدی

خواص درمانی غنچه گل سرخ محمدی خشک:

غچه گل سرخ دارای ویتامین های A, B,C است و برای انواع بیماری‌ها مانند: افسردگی و بیماری‌های گوارشی مفید است.

1- ضد سرطان:

غنچه گل سرخ محمدی  به دلیل داشتن اکسیدان، خاصیت ضد سرطانی دارد، این گیاه به دلیل دارا بودن پولیفول‌هایی به نام  کاتچین از بروز سرطان جلوگیری می‌کند و همچنین می‌تواند رشد سرطان را بدون ضرر رساندن به سایر سلول‌ها کاهش دهد.

2- درمان سرما‌خوردگی:

دمنوش گل سرخ محمدی برای درمان اختلالات تنفسی در هنگام سرماخوردگی بسیار مفید است و آن‌ها را تسکین می‌دهد. عوارض و نشانه‌های سرماخوردگی، آنفلوآنزا و زکام را از بدن دور می‌کند. مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها را به دلیل داشتن ویتامین C بالاتر برده و ریه‌ها را تقویت می‌کند.

3- پایین آوردن تب:

دمنوش گل محمدی با کاهش دمای بدن، تا حد بسیاری تب را کاهش داده و از تشدید عفونت‌ها در بدن نیز جلوگیری می‌کند.

4- تسکین اعصاب:

فراورده‌های  گیاه گل محمدی کاهش دهنده تپش قلب هستند و از آن برای تولید شربت‌های تسکین دهنده اعصاب استفاده  می‌شود و روغن آن نیز شادی آور و باعث کاهش افسردگی و اضطراب است.

5- درمان بیماری‌های گوارشی:

دمنوش گل سرخ محمدی سازوکار دستگاه گوارشی را متعادل می‌کند، برطرف کننده نفخ معده است ، یکی از خاصیت‌های جالب توجه این گیاه قابض بودن (سفت کنندگی شکم) درعین مسهلی(نرم کنندگی شکم) آن است.

طبع گل محمدی

طرز تهیه انواع دمنوش‌ها با گل سرخ:

* طرز تهیه چای گل سرخ محمدی:

یکی از پرخاصیت‌ترین دمنوش‌های گل سرخ محمدی است، برای تهیه آن کافیست یک قاشق پر گل سرخ محمدی را با یک قاشق چای به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه دم کنید.

* طرز تهیه عسل گل سرخ محمدی:

عسل این گیاه برای بیماری‌های تنفسی، سرماخوردگی و التهاب‌های دهان و دندان بسیار مفید است، برای تهیه عسل این گیاه کافیست ۵۰ گرم گل سرخ را به مدت یک روز در آب جوش جوشانده و سپس جوشانده آن را با ۱۰۰گرم عسل مخلوط کنید.

* طرز تهیه دمنوش گل سرخ محمدی خشک:

برای تهیه دمنوش گل سرخ کافیست، تا این گیاه را به مدت ۲۰ دقیقه در آبجوش بجوشانید و با شکر از لیموی تازه دمنوش را میل کنید، این دمنوش خاصیت ضد افسردگی دارد و برای کودکانی که دچار شکم‌روی هستند بسیار مناسب است.

خاصیت‌های فراوان غنچه گل سرخ محمدی باعث شد، تا شرکت بالسی این محصول را به عنوان یکی از محصولات بسته‌بندی خود درکنار فروش فله غنچه گل سرخ عرضه کند.

عکس غنچه گل سرخ خشک

اولین دیدگاه را ثبت کنید

متن دیدگاه*

دیدگاهتان را بنویسید

نام شما* ایمیل شما*

بازدید های اخیر
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
صنایع غذایی بالسی
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
منطقه ارسال خود را انتخاب کنید
انتخاب آدرس جهت نمایش محصولات آن منطقه
تماس با ما
شما این محصولات را انتخاب کرده اید0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

صنایع غذایی بالسی