طرز تهیه چای لیمو عمانی

1397/02/03

دمنوش لیمو عمانی با چای یا گل گاوزبان در کاهش فشار خون موثر است. برای افراد با فشار خون طبیعی نیز مصرف دم‌کرده‌ی آن با عسل یا نبات بسیار مفید می‌باشد. گل گاوزبان مقوي روح  بوده و حواس هجده گانه آدمي را تقويت مي‌کند. مصرف یک عدد لیمو عمانی حدود ۸۸ درصد از ویتامین C مورد نیاز بدن شما را تامین می‌کند. عسل ضد پیری است، این ماده‌ی خوراکی شامل آنتی‌اکسیدان است، ترکیبات قدرتمندی که با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کنند و بر روند پیری غلبه می‌کنند.

 


توصیه می‌شود مقاله های زیر را مطالعه فرمائید:


چای لیموعمانی

مواد لازم:

لیموعمانی: 5 عدد

چای خشک: 1 پیمانه

هل سبز: 5 عدد

آب جوش: 5 لیوان

قند : 6 حبه

طرز تهیه چای لیموعمانی:

در ابتدا لیموعمانی ها را خرد کنید هسته های تلخ و پوست آن را جدا کنید. سپس پره های لیمو را با چای خشک و هل مخلوط کنید و در قوری بریزید. 5لیوان چایی خوری به آن آب جوش افزوده و بگذارید روی حرارت غیر مستقیم به مدت 7 الی 10 دقیقه دم بکشد.حالا قند ها را در قوری ریخته و چای را به صورت یکرنگ در فنجان ها بریزید . سعی کنید از افزودن آب جوش به چای لیموعمانی خودداری کرده تا طعم بسیار مطلوب خود را از دست ندهد.

دمنوش لیموعمانی و گل‌گاوزبان

گل گاوزبان بالسی

مواد لازم:

لیموعمانی: 4 عدد

گل‌گاوزبان: 4 پیمانه

عسل: 6 قاشق غذاخوری

آب جوش: 5 لیوان

طرز تهیه دمنوش لیموعمانی و گل‌گاوزبان:

ابتدا گل گاوزبان ها را بشویید. سپس لیموعمانی ها را پس از شستن شکسته و دانه های تلخ آن را خارج کنید.  لیمو عمانی ها و گل گاوزبان را به داخل قوری ریخته آب جوش را به آن اضافه می‌کنیم و روی حرارت غیر مستقیم اجازه می‌دهیم به مدت 15 الی 20 دقیقه دم بکشد. سپس به آن عسل را اضافه کرده و میل کنید.

خواص دمنوش لیموعمانی و گل‌گاوزبان

  • این دمنوش آرام بخش است.
  • برای پایین آوردن فشارخون مفید است.
  • برای رفع ناراحتی پروستات بسیار موثر است.
  • برای کاهش درد‌های ابتدای قاعدگی مفید است.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.