فواید سبزی خشک و نحوه استفاده از آن

1397/09/19

استفاده از سبزی خشک و فواید آن

امروزه به دلایل زیادی از جمله کم بودن وقت و یا در دسترس نبودن به موقع مواد اولیه برای تهیه غذاهای مختلف اغلب خانم‌ها سعی می‌کنند تا مواد اولیه موردنیاز غذاهای خود را به صورت خشک شده و یا فریز در منزل نگه‌داری نمایند. یکی از این مواد سبزی خشک می‌باشد.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد فواید سبزی خشک و چگونگی استفاده از آن موارد مهمی را بیان کنیم که قطعا در نوع استفاده شما تاثیرگذار خواهد بود.

 

سبزی خشک چیست؟

سبزی خشک مجموعه‌ای از سبزی‌های خوراکی باشد که در تهیه غذاهای مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد و غذاهای شما را خوشمزه می‌کند. این سبزی‌ها را معمولاً در فصل‌هایی از سال که به وفور در دسترس می‌باشند با روش‌های مختلفی تبدیل به سبزی خشک می‌کنند.

این نوع از سبزی‌ها استفاده‌های فراوانی دارند و در غذاهای مختلفی استفاده می‌شوند و با توجه به خشک شدن آن‌ها مزایای زیادی را نیز دارا می‌باشند.

خواص سبزی خشک

مزایای استفاده از سبزی خشک نسبت به سبزی تازه

استفاده از سبزی خشک به علت های مختلفی نسبت به سبزی تازه بیشتر توصیه می‌شود که در ذیل تعدادی از آن‌ها را (فواید سبزی خشک ) بیان می‌کنیم.

  • تنوع موجود در سبزی خشک نسبت به سبزی تازه بیشتر است و شما در همه فصول می‌توانی از آن‌ها استفاده نمایید.
  • ماندگاری سبزی خشک به علت خشک شدن و هم‌چنین حذف قسمت‌های اضافه آن بسیار بیشتر از سبزی‌های تازه می‌باشد.
  • در دسترس بودن یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از سبزی‌های خشک می‌باشد و شما در هر زمانی می‌توانید آن‌ها را از فروشگاه‌های مختلف تهیه نمایید.
  • تمامی ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در سبزی تازه در سبزی خشک نیز وجود دارد و بدن شما به راحتی می‌تواند آن‌ها را جذب نماید.
  • سهولت در استفاده یکی دیگر از مزایای استفاده از سبزی‌های خشک می‌باشد و دیگر شما نگران وقت نداشتن و یا تمیز کردن سبزی‌های تازه برای استفاده نخواهید بود.
  • سبزی‌های خشک شده دارای قیمت مناسب‌تری می‌باشد و صرفه اقتصادی نیز دارد.
  • مهمترین مزیت سبزی‌های خشک شده نسبت به سبزی تازه این است که شما دیگر نگران پیدا کردن و خرید سبزی تازه، تمیز و پاک کردن آن، اندازه بودن سبزی تازه، به موقع آماده شدن، پختن آن به مدت زیاد و … نخواهید بود و به راحتی با استفاده از سبزی های خشک می‌توانید در مدت زمان کوتاهی غذای موردعلاقه خود را پخت تهیه نمایید.

 

عکس سبزی خشک

میزان استفاده از سبزی خشک در غذاها

برای استفاده از سبزی‌های خشک شده در غذاهای مختلف شما می‌توانید بر اساس تجربه و سلیقه خود هر مقداری را که دوست دارید مصرف نمایید. ولی میزان مصرف آن بر اساس استاندارد برای هر نفر به مقدار ۷ تا ۸ گرم می‌باشد.

البته این میزان در غذاهای مختلف می‌تواند متغیر باشد و همه چیز در مصرف سبزی خشک به سلیقه شما در پخت و پز بستگی دارد.

 

طریقه مصرف سبزی خشک

برای استفاده از سبزی‌های خشک شده در غذاهای مختلف بهتر است تا به مقدار مصرف خود آن را جدا کنید و پس از آن به مدت 45 دقیقه سبزی‌ها را در آب قرار دهید تا به خوبی خیس خورده و آماده استفاده در غذا شود. حتما به این تایم زمانی دقت داشته باشید چون خیس خوردن کافی سبزی خشک می تواند مزه و پخت آن ها را در غذا بهتر نماید و غذای شما را خوشمزه‌تر کند.

 


برای تهیه انواع سبزی خشک بالسی به صفحه فروشگاه مراجعه کنید و یا با شماره   ۰۹۱۲۸۹۳۹۲۱۸  تماس بگیرید.


 

چکیده: امروزه استفاده از سبزی خشک برای تهیه غذا ها به سرعت در حال افزایش می باشد. سبزی خشک دارای ماندگاری بیشتر می باشد و برای تهیه غذا نیز به راحتی آماده می شود.