موز خشک شده یا موز تازه کدام بهتر است؟

1397/06/13

موز خشک شده یا موز تازه کدام بهتر است؟

امروزه بشر همواره به دنبال راهی برای بیش‌تر نگه داشتن مواد غذایی می‌گردد به همین علت به فکر خشک کردن مواد غذایی مانند سبزی‌ها و میوه‌ها افتادند. خشک کردن میوه بسیار به صرفه است. زیرا تولید زباله نمی‌کند، خوش‌طعم است، جای کم‌تری برای نگهداری می‌خواهد (نیازی به یخچال نیست) و نسبت به میوه‌ها مقادیر زیادی ویتامین و پروتئین دارد.

در ذهن بعضی افراد این‌طور نقش بسته است که میوه پس از خشک شدن تعدادی از ویتامین‌های خودرا از از دست می‌دهد. بله این نظر درست است اما دلیلی بر نخریدن میوه‌های خشک نیست. و بالعکس با این که میوه پس از خشک ویتامین‌هایش را از دست می‌دهد اما خصوصیات دیگر آن می‌تواند برتری نسبت به میوه تازه را ایجاد کند. همچنین شاید برایتان عجیب نیز باشد که بدانید بعضی از میوه‌های خشک 4 برابر میوه‌های تازه آنتی اکسیدان، ویتامین دارند.فواید موز خشک:

  • موز خشک دارای پتاسیم است.
  • تامین انرژی مورد نیاز بدن
  • موز خشک شده از سرطان جلوگیری می‌کند.
  • احساس آرامش می‌دهد.

موز خشک به دلیل بالا بودن کالری برای بالا بردن وزن بسیار مفید می باشد.

عکس موز

عکس موز خشک

 

با استفاده از موز خشک می‌توان دسرهای بسیار خوش طعم، عصرانه و صبحانه درست کرد و به تنهایی یا با خانواده آن را میل نمود.

میوه‌های خشک بسیار متنوع و خوش طعم هستند و حتی جایگزین بسیار خوبی برای خوراکی‌های مضر مدرسه نیز به حساب می‌آیند.

پس در پاسخ به سوال موز خشک یا موز تازه کدام بهتر است؟ می‌توان گفت میوه‌های خشک بهتر هستند. با اینکه تعدادی از ویتامین‌های خود را از دست می‌دهند اما بعضی از آن‌ها 4 برابر آنتی اکسیدان و خواص بیش‌تری نیز دارند و مهم‌ترین برترین آن‌ها گرفتن جای کم و در دسترس بودن است.