غذاهای ساده و شیک برای مهمانی

1397/01/21

 

“کاپ میگو”
میگو یکی از منابع اسیدهای چربی از خانواده امگا 3 است که دریافت آن به کنترل فشارخون کمک می‌کند. همچنین یکی از مواد معدنی‌ای که در میگو به میزان بسیار یافت می‌شود، سلنیوم است که احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ و انواع سرطان خون مانند «لوسمی» و «لنفوم هوچکین» را کاهش می‌دهد. کاپ میگو یک غذای شیک و ساده برای مهمانی می‌باشد.

 

مواد لازم کاپ میگو:

خمیر تورتیلا: 6 عدد
کره: آب شده دو قاشق غذاخوری
میگو: به تعداد لازم
نمک: یک دوم قاشق غذاخوری
فلفل سیاه: یک دوم قاشق غذاخوری
زیره سبز: 1 قاشق غذا خوری
فلفل پاپریکا: 1 قاشق غذاخوری
فلفل چیلی: یک دوم قاشق غذاخوری
فلفل قرمز: یک چهارم قاشق غذاخوری
سیر: دو حبه خورد شده
عصاره لیموترش: 3 قاشق غذاخوری
آووکادو: 2 عدد خورد شده
گوجه فرنگی: خورد شده 1 فنجان
پیاز: خورده شده 1 فنجان
فلفل سبز تند: یک چهارم فنجان
نمک: یک دوم قاشق غذاخوری
فلفل سیاه: یک دوم قاشق غذاخوری


توصیه می‌شود مقاله های زیر را مطالعه فرمائید:


 

طرز تهیه کاپ میگو:

در ابتدا کره را گرم کرده و آن را به حالت ذوب شده در می‌اوریم خمیر های توتیلا را  آغشته به آن می‌کنیم. خمیر را برش زده و تبدیل به 4 قسمت کرده و آن را داخل ظرف می‌گذاریم و ظرف حاوی خمیر را به مدت ده دقیقه در فر با دمای 190 درجه سانتیگراد قرار می‌دهیم.

میگوهایی را که از قبل پاک کرده و شسته ایم را یک ظرف شیشه ای ریخته نمک، فلفل سیاه، زیره سبز، فلفل پاپریکا، پودر چیلی، فلفل قرمز، سیر خورد شده و عصاره لیموترش  را به آن اضافه کرده و خوب مخلوط می‌کنیم و در نهایت در یک ماهیتابه آن را سرخ می‌کنیم.

در یک ظرف شیشه ای دیگر آووکادو، گوجه فرنگی، پیاز، فلفل سبز تند خوردشده، عصاره لیموترش، نمک و فلفل سیاه را باهم مخلوط کرده و در خمیر های پخته شده می‌گذاریم و سپس یک میگو روی هر کاپ قرارداده در صورت نیاز یک قاشق چایی خوری پنیر روی آن قرارمی‌دهیم. کاپ میگو شما آماده است.

کاپ میگو
نوش جان!