سبزی آش دوغ چیست ؟

آش دوغ غذایی است که در شهرهای مختلف متفاوت است، به همین دلیل سبزی که در آن استفاده می‌شود هم متفاوت می‌باشد. سبزی آش دوغ معمولا از ترخون، نعنا و ریحان تشکیل شده است و همونطور که گفته شد، سبزی آش دوغ هر شهر با شهرهای دیگر متفاوت است.

 

_______________________________________________________________________________________________________________________

توصیه می‌شود مطالب زیر را بخوانید

_________________________________________________________________________________________________________________

آش دوغ‌ قومیت‌های مختلف و سبزی مورد استفاده درآن‌ها
  • آش دوغ اردبیل

مواد مورد استفاده در این آش شامل: نخود، دوغ ترش، نمک، فلفل، سیر تازه، برنج و سبزی می‌باشد که در بعضی مناطق اردبیل، از تره، جعفری و شوید برای آش دوغ استفاده می‌کنند، و در بعضی مناطق دیگر، از تره، گشنیز و برگ سیر استفاده می‌کنند.

 

  • آش دوغ تبریز

مواد مورد استفاده در این آش شامل: دوغ، نخود، برنج، نمک، فلفل، تخم مرغ، گوشت چرخ کرده، پیاز، زردچوبه وسبزی می‌باشد که سبزی مورد استفاده در آن، گشنیز، کمی شوید، سیر تازه، نعنا است.

 

  • آش دوغ همدان

مواد مورد استفاده در این آش شامل: پیاز داغ، دوغ محلی، بلغور، نخود وسبزی می‌باشد که سبزی مورد استفاده در آن برگ چغندر واسفناج است.

 

  • آش دوغ شیراز

مواد مورد استفاده در این آش شامل: روغن، نمک، زردچوبه، دوغ، لپه، برنج، گوشت چرخ کرده، پیاز و سبزی می‌باشد که سبزی مورد استفاده در آن نعنا خشک و شوید است.

 

  • آش دوغ مازندران

مواد مورد استفاده در این آش شامل: برنج، آرد برنج، نخود، سبزی، باقلا، نمک، فلفل، تخم مرغ، زردچوبه و سیر می‌باشد که سبزی مورد استفاده در آن گشنیز و نعنا و برگ و ساقه چغندر است.

 

  • آش دوغ لری

مواد مورد استفاده در این آش شامل: عدس، بلغور گندم، سیر، نخود، نمک، فلفل، زردچوبه، پیاز، سیر و سبزی می‌باشد که سبزی مورد استفاده در آن نعنا خشک و اسفناج است.

 

  • آش دوغ قزوین

مواد مورد استفاده در این آش شامل: لوبیا قرمز، لوبیا چیتی، نخود، پیاز داغ، سیر، نعنا داغ، آویشن، گوشت قلم به همراه آب آن، سیر خام و سبزی آشی می‌باشد که سبزی مورد استفاده در آن تره، گشنیز، اسفناج، جعفری و شوید است.

 

  • آش دوغ کرمانشاهی

مواد مورد استفاده در این آش شامل: دوغ بی نمک وغلیظ، نمک، زردچوبه، گوشت، برنج، لپه، پیاز داغ، نعنا داغ، سیر داغ وسبزی می‌باشد که سبزی مورد استفاده درآن اسفناج، شوید، گشنیز، تره و جعفری است.

 

  • آش دوغ در بعضی مناطق بدون سبزی و فقط با نعنا داغ سرو میشود.

 

عکس آش-دوغ-

عکس آش-دوغ-

[/vc_column_text]
[/vc_column][/vc_row]
, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
شنبلیله خشک برای قورمه سبزی
نوشتهٔ بعدی
ویتامین های موجود در کشمش

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

ارتباط آنلاین

واتس اپ